Emilia Mielko

Witaj na Wonder And Ponder

Nazywam się Emilia Mielko i dziękuję, że odwiedziłeś moją stronę.

Mówiąc w skrócie: z urodzenia jestem Podlasianką, Białystok jest moją małą ojczyzną i jedynym miejscem na świecie, które z radością nazywam domem. Ciekawi mnie wszystko co pozwala nieustannie się doskonalić. Za najważniejsze uważam: rozwój osobisty, wiarę w siebie, równowagę, szczęście, wybaczanie. Uwielbiam uczyć się i poszerzać świadomość, zachwycać się i rozmyślać, dzielić się z innymi tym co ciekawe. Kocham przyrodę, zwierzęta, jazdę na rowerze i serial M.A.S.H.

A jeśli chcesz dowiedzieć się o mnie czegoś więcej, oto dłuższa wersja : )

Etap pierwszy: Język Angielski

Ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie w Białymstoku (studia I stopnia), a następnie amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie obroniłam tytuł magistra.

Przez 12 lat nieprzerwanie zajmowałam się nauczaniem języka angielskiego w różnych szkołach językowych w kraju i zagranicą, prowadząc kursy dla grup wiekowych od 5 do 55 lat, na wszelkich poziomach zaawansowania. Największym walorem mojej pracy było to, że moi wszyscy uczniowie nauczyli mnie na pewno nie mniej, niż ja ich, i za to jestem im bardzo wdzięczna.

Można wiele powiedzieć na temat nauczycieli, szkół, czy nauczania w ogóle. Ale ja powiem słówko szczególne. To fascynujący zawód, tak bardzo, jak fascynujący są ludzie, którym lektor stara się przekazać wiedzę. Mam wielki szacunek do każdego, kto stara się ugryźć chleb z tego pieca.

Etap drugi: Psychologia

Po pewnym czasie od ukończenia amerykanistyki, zatęskniłam za studiowaniem, poszłam więc ponownie na studia – nowe, inne, i tym razem po polsku. Znowu usiadłam w ławce, robiłam notatki, czytałam zadane lektury i zdawałam egzaminy. I zanim się obejrzałam, po kilku latach skończyłam drugi kierunek – psychologię (studia jednolite magisterskie na SWPS w Warszawie). Psychologia zawsze mnie interesowała, studia tylko to umocniły, i co najważniejsze – pokazały nowe ścieżki i możliwości, otworzyły drzwi do nowego świata. To dzięki nim mogłam wejść w fascynujący etap mojego życia, czyli…

Etap trzeci: Psychologia Pozytywna i Rozwój Osobisty

Chociaż mam już za sobą łącznie dziewięć lat formalnej edukacji na studiach, to wcale nie oznacza, że przestałam się uczyć. Zrozumiałam, że jeśli chcę to kontynuować, nie zawsze muszę starać się o indeks czy dyplom. Teraz robię to samodzielnie, będąc zarazem nauczycielem i uczniem w jednej osobie. Uczę się o wiele więcej, niż kiedykolwiek wcześniej i nie zamierzam nigdy zaprzestać.

Fascynuje mnie wszystko, co pozwala rozwijać się i stawać się lepszą wersją samej siebie. Psychologia pozytywna jest głównym filarem, na którym opieram moją pasję. Bazując na niej, zgłębiam obszary rozwoju osobistego, rozumianego jako wiedza i umiejętności wspomagające utrzymanie równowagi pomiędzy umysłem, ciałem i duchem.

Lubię dzielić się moją wiedzą z nadzieją, że być może komuś przyda się ona w odpowiednim czasie i miejscu. A kiedy znajduję coś wartościowego, mam ogromną ochotę powiedzieć: „Popatrz jakie to ciekawe! Może chcesz kawałek?”

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.